Tronditet Gjermania: Shqiptari përdhunon gjermanen në shkollë

SHPËRNDAJE

Pas përdhunimit të një gruaje të re në Hanover, policia të enjten në mëngjes arrestoi një burrë 24-vjeçar me origjinë shqiptare.

Pas hetimeve të zhvilluara thuhet se ai ëhstë futur në apartamentin e dhe e ka tërhequr atë në shkallët e bodrumit të një shtëpie me shumë familje, tha policia të enjten, transmeton Gazeta Lajm.

Atje ai keqtrajtoi viktimën, e cili arriti të lirohet dhe të ikë. Megjithatë shqiptari e ka ndjekur pas dhe e ka përdhunuar sërish në një kamp të shkollës. Dëshmitarët që e kishin vënë re sulmin, njoftuan policinë.

Zyrtarët arrestuan të dyshuarin në oborrin e shkollës. Policia po kërkon tani dëshmitarë të tjerë, veçanërisht një burrë që kishte shkuar për një shëtitje me qenin e tij, i cili kishte parë sulmin.