Tërmeti dridh Maqedoninë, ja sa ishte fuqia e tij

SHPËRNDAJE

Tërmeti dridh Maqedoninë, ja sa ishte fuqia e tij

Një tërmet është regjistruar sot në mëngjes në kufirin mes Serbisë dhe Maqedonisë. Për fat të mirë, tërmeti ka qenë i dobët prej vetëm 2.3 shkallë Rihterë dhe është ndier pak pas orës 6, transmeton Gazeta Lajm.

Epiqendra e tij është në fshatin Llanik në Serbi, në qarkun e Pçinjës, komuna e Preshevës.

Thellësia e goditjes është 10 kilometra.