E hënë, 20 Gusht, 2018

TEKNOLOGJI

Humbësi më i madh i Kampionatit Botëror quhet Nikola Kalinic –...

E mbani ndoshta mend ndeshjen e parë të Kroacisë ku fitoi nga Nigeria 2-0. Një fitore e bukur dhe një këmbë e mbarë për Kroacinë...

Modric ka vrapuar më shumë se cdo lojtar tjetër në Kupën...

Luka Modric është padyshim njëri nga lojtarët më të mirë në “Russia 2018”. Ylli kroat në cdo ndeshje deri më tani ka dhënë maksimunin duke...

Kjo video e Bruce Lee ka pushtuar rrjetet sociale

Të premten, Patrick Nan publikoi një video të rikrijuar të Bruce Lee, e cila zëvendëson ‘nunchakat’ (shkopinjtë e karates) e tij në filmin e...

Xherdan Shaqiri kalon te Liverpooli për 13.75 mln paund

Liverpooli ka arritur akordin me Stoke Cityn për të siguruar shërbimet e sulmuesit anësor të Zvicrës, kosovarit Xherdan Shaqiri, i cili pritet të kryejë...

Cili do e zëvendësojë Ronaldon në Madrid

Për herë të parë pas nëntë sezonesh, numri 7 i dollapit në Santiago Bernabeu është i zbrazët. Në mes të vendit të Nachos dhe Toni...

“Çmenden” mediumet serbe: Si dhe pse përfundoi Kolinda në përqafimin e...

Serbia rëndë po e përjeton kualifikimin e Kroacisë në finalen e botërorit, kurse “dhimbjen” e tyre si duket edhe më tepër e ka shtuar...