Sekretari gjeneral i NATO-s të mërkurën dhe enjten në Shkup

SHPËRNDAJE

Sekretari gjeneral i NATO-s Jens Stoltenberg të mërkurën dhe të enjten më 17 dhe 18 janar do të qëndrojë në vizitë dy ditore në Maqedoni, në kuadër të vizitës ai do të realizojë takime me kreun e lartë shtetërorë, ministra dhe disa kryetar të partive në vend, transmeton Zhurnal.mk

Në kuadër të kësaj vizite është paraparë edhe një konferencë për shtyp e përbashkët me kryeministrin Zoran Zaev të enjten më 18 janar në ora 16:00 në ndërtesën e qeverisë.