Presidentja kroate tregon se Jugosllavia u prish me “snajpera”, e jo me fjalë boshe! (FOTO)

SHPËRNDAJE

Kemi dëgjuar sa e sa politikanë joseriozë dhe naivë shqiptarë duke u lavdëruar se e kanë prishur Jugosllavinë edhe pse çdo herë kur janë bërë luftime, ata kanë qëndruar së paku 100 kilometra larg vijës së frontit. Të gjithë atyre leksion të vërtetë u mban presidentja kroate, Kolinda Grabar Kutaroviq, e cila edhe pse femër, nuk ngurron ta kapë snajperin në dorë për të ju dërguar mesazh të qartë armiqve të kombit të saj, shkruan Gazeta Lajm. Kroacia ia dha goditjen më të fuqishme ish armatës jugosllave dhe forcave paramilitare serbe në aksionin “Oluja” (Shtrëngata)