Ngrihen makinat në Amerikë [Video]

SHPËRNDAJE

Pjesa e verilindjes së Amerikës është goditur nga një stuhi dimri, shoqëruar me borë nëpër disa shtete njofton shigjeta.net

Afër Bostonit, njerzit u zgjuan të premtën dhe panë makinat e tyre të ngrira në akull.

Klipi i mëposhtëm është marrë nga një video e postuar në Twitter nga Adam Abougalala, një banor i Revere, Massachusetts.

Të paktën 19 njerëz kanë vdekur këtë javë nga moti ftohtë, raporton CNN. /shigjeta.net/