Momenti kur UÇK-ja i kishte liruar pas amnistisë dy veprimtarë të LDK-së dhe dy gazetarë të Tanjugut (Pamje të rralla) .

SHPËRNDAJE

Momenti kur UÇK-ja i kishte liruar pas amnistisë dy veprimtarë të LDK-së dhe dy gazetarë të Tanjugut (Pamje të rralla)

.

Për nder të 28 nëntorit, Shtabi i Përgjithshëm i UÇK-së kishte liruar kishte marrë vendim për amnistimin e dy veprimtarëve politik të LDK-së nga Malisheva, Jakup Kastratin e Cen Deskun.

Po ashtu UÇK-ja kishte marrë vendimin edhe për aministimin e dy gazetarëve të Tanjugut, Nebojsha Radosheviqit e Vlladimir Dodiçiqit, shkruan Veriu.info.

I pranishëm me rastin e lirimit të tyre ishte edhe Shefi i OSBE-së për Kosovë, Uilliam Uoker.

Para gazetarëve dhe përfaqësuesve ndërkombëtar, kishte folur përfaqësuesi i UÇK-së, Sokol Bashota, duke e arsyetuar lirimin e tyre./Veriu.info

PER VIDEO KLIKO KETU