Aeroplani del nga pista, “parkon” në një banesë (Foto)

SHPËRNDAJE

Një aeroplan privat në pronësi të miliarderit Lord Ashcroft është fotografuar teksa ka dalë nga pista dhe ka përfunduar jashtë rrethimit të saj.

Ngjarja ka ndodhur në aeroportin ndërkombëtar të Maltës, ndërsa shkak është bërë era e fortë, e cila e ka lëvizur për një distancë të madhe aeroplanin edhe pse ishte i ndaluar, transmeton tch.

Fatmirësisht nuk ka pasur persona të lënduar.