E martë, 19 Qershor, 2018

MAQEDONI

Njoftim: Ndërroi jetë Prof. Dr. Vullnet Palloshi

Njoftim Njoftojmë të afërmit, kolegët, bashkëpunëtorët dhe të gjithë qytetarët se Prof. Dr. Vullnet Palloshi i lindur më 09.10.1950 në Tetovë, ndërroi jetë sot si...

“Komitët” sërish kërcënohen, përmendin rastin e Kumanovës?! (FOTO)

Grupi i tifozëve “Komitët” të Vardarit të Shkupit sërish kanë dalur me një njoftim në profilin e tyre në facebook, duke përcjellë porosi patriotike...

Rajon

O Kosovar e Maqedonca mos ejani për patriotizëm me naj ndottur...

Po bëhet një ritual i përvitshëm përdorimi i sezonit veror për sulme ndaj turizmit të Shqipërisë, në disa media të Kosovës. Disa thonë është...

Bota

Lajmet e fundit

Kuriozitete

Teknologji

Showbiz

Lifestyle

Sport

Januzaj e mohon prejardhjen shqiptare: Jam belg dhe ndihem belg

“Unë kam lindur në Belgjikë, jam belg dhe ndihem belg. Jam i lumtur që ndodhem këtu me shumë lojtarë profesionistë rreth meje”, deklaroi Januzaj. Adnan...

REKORD HISTORIK : Cristiano Ronaldo

REKORD HISTORIK : Cristiano Ronaldo është kapur në 38.9 km/h nga radaret e fushës në ndeshjën kundër Spanjës. Ai tejkalon Robben dhe bëhet lojtari aktual...

“Rusi 2018″/ Tre supersfida për ditën e sotme, zbuloni “yjet” që...

Sot do të luhet tre ndeshjet e radhës në Botërorin “Rusi 2018”. Gjashtë Kombëtare do të zbresin në fushë për të startuar rrugëtimin e...

Bukuroshja shqiptare që i solli fat Zvicrës (FOTO)

Fotografia e shqiptares bukuroshe është bë imazhi kryesor i kombëtares zvicerane, e cila në një ndeshje spektakolare është zhvilluar ndërmjet Brazilit dhe Zvicrës në...

Roberto Carlos: Brazili do të vuajë ndaj Zvicrës

Legjenda e kombëtares së Brazilit, Roberto Carlos, ka thënë se Selecao nuk do të ketë fare punë të lehtë ndaj Zvicrës. Sipas Roberto Carlosit, Zvicra...

Botërori 2018/Ja sa do të kushtojë ora e personalizuar e arbitrave

Redaksia 14 Qershor, 00:19 | Përditesimi i fundit: 14 Qershor, 00:23 Ashtu si pothuajse të gjitha skuadrat kanë zbarkuar në Rusi ku do të zhvillohet...

Myslimani që ndërtoi i vetëm një… kishë në moshën 82-vjeçare, në Pukë

Nga fillimi i këtij viti bëri bujë historia e një burri në Spanjë i cili kishte dedikuar gjithë jetën e tij për të ndërtuar...

Vajza udhëton për 1000 km për të takuar një djalë, por vetëm kur arrin...

Ata u njohën në Barcelonë verën e kaluar, pas sulmit terrorist që vrau 13 njerëz. Ata kërkuan strehim në të njëjtin hotel dhe midis...

Rrëfimi emocionues i gruas që i varrosi të rënët e Betejës së Koshares (VIDEO)

Rrëfim unik nga koha e luftës ka një grua tropojane. Valentina Gjongeci thotë se u kujdes për varrimin dhe zhvarrimin e 65 luftëtarëve të UÇK-së...

Historiku i shkurtër i Preshevës si regjion i Shqipërisë së Vjetër Verilindore (Foto)

Preshevën-si regjion të Shqipërisë së Vjetër Verilindore, gjithmonë e kanë përbërë pjesët që i kanë takuar fushëgropës të saj. Shkruan: Reshat Avdiu Pastaj edhe shtrirja administrative...