Friday, April 28, 2017
Home Blog
 Deputetët e shumicës parlamentare LSDM, BDI, Besa dhe LR PDSH janë ngritur në këmbë duke kërkuar nga kryesuesi i seancës që të shkohet direkt në votimin e kryeparlamentarit, transmeton Zhurnal. Mirëpo deputetët e VMRO-së gjithashtu janë ngritur në këmbë duke...
Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev tha se shumica e re parlamentare mjaft ka pritur dhe se do ta marrë përgjegjësinë për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit. I pyetur nga gazetarët nëse sot mund të zgjedhjet kryetari i Kuvendit, Zaev tha...
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, ka shkruar se lajmi për lirimin e Ramush Haradinajt është i mirë për Kosovën dhe kombin shqiptar. Në një shkrim në rrjetin social “Facebook”, ai e ka quajtur padrejtësi ndalimin e Haradinajt dhe mbajtjen...
Deputeti i VMRO- DPMNE, Ilija Dimovski në fjalimin e tij në parlament ka thënë se pa deputetët e partive shqiptare si ata të Lëvizjes BESA dhe Zijadin Sela, LSDM nuk mund të ketë shumicën. Për këtë, siç thotë ai...
Partitë shqiptare të cilat mbështesin shumicën parlamentare në Kuvend, presin veprime konkrete nga LSDM-ja në drejtim të zhbllokimit të Kuvendit. Të pyetur nga Alsat, partitë shqiptare thuajse njëzëri shprehen se guximin ia kanë besuar liderit të LSDM-së Zoran Zaev....

Ramushi po vjen…

“Shumica është siguruar me shantazh – të pranohet platforma e partive shqiptare të Maqedonisë e cila është arritur në Tiranë në kabinetin e kryeministrit të Shqipërisë. Kjo në pajtim me Kushtetutën tonë dhe në pajtim me ligjet tona është...
Agjencia e Lajmeve Zhurnal ekskluzivisht mëson se pas një propozimi dhe vendimi të LSDM-së që përfundimisht të zgjedhet kryeparlamentari pa prezencën e VMRO-DPMNE-së me një sallë tjetër në Parlament duke i mbledhur gjithë deputetët e shumicës parlamentare, nga ky...
Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka porositur bashkëpartiakët e tij që të vazhdojnë të punojnë për të mirën e vendit, t’i lëvizin proceset para pavarësisht se çfarë do të ndodhë me të në gjykimin...